כותרת
> C;
1/1
חדשות

איילת שקד שרת הפנים, בביקור בגליל מערבי

מעלות חדשותפורסם: 22.07.21 , 17:59ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לפני כשבוע התארחה איילת שקד בעכו ובנהריה, במהלך הביקור התראיינה לערוץ 13 לקדם את עכו לתיירות והבטיחה שתחזור לביקור, איילת שקד הדגישה אשקיע בפיתוח הגליל.

לי-את כהן, מנכ"לית אשכול רשויות גליל מערבי: "מטרתנו להבטיח שירותים ואיכות חיים"

שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו ויו"ר אשכול רשויות גליל מערבי: "רשויות נוספות מבקשות להצטרף".

לשרה התלוו מנכ”ל משרדה יאיר הירש, יו”ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז צפון אורי אילן, קצין המחוז במשרד רוח’ בילאל חאג’ ויו”ר הקואליציה ח”כ עידית סילמן.

לאחר פגישה עם שמעון לנקרי ראש עיריית עכו ויו”ר האשכול, נועדו השרה וצוותה עם ראשי הרשויות המקומיות באשכול גליל מערבי ושמעו על האתגרים והיעדים של רשויות האשכול.

מנכ”לית האשכול, לי-את כהן, סקרה את מבנה האשכול, חלוץ האשכולות האזוריים בארץ שנוסד על-ידי ראש עיריית מעלות תרשיחא לשעבר, שלמה בוחבוט, בעקבות מלחמת לבנון השנייה: “מטרתנו כאשכול, להבטיח לתושבי הרשויות את אותה רמת שירותים ואיכות חיים כמו בערים הגדולות ולאפשר לתושב בגליל המערבי את מרחב ההזדמנויות כמו במרכז בתחומי הבריאות, ספורט, מוזיקה, פרנסה וכו’.

האשכול מחובר לשטח דרך הרשויות – בהן ערביות, יהודיות, מועצות, ערים וערים מעורבות.

האתגרים במרחב הם אזוריים. אנו מתמקדים בתחומים בהם ניתן למנף את יתרון הגודל – שירותים לתושב, רווחה, חברה, תיירות, תכנון ופיתוח כלכלי, שירותי מנמ”ר ודיגיטציה, פסולת ואיכות סביבה. באמצעות איגום משאבים מתקנים את הליקויים בחלוקת התקציבים ומאפשרים לכל הרשויות, גם קטנות יותר, למקסם את האפשרויות התקציביות. חיזוק אזור הצפון יטיב עם כל רשויות הגליל.

לנקרי: “ההוכחה הטובה ביותר להצלחתו של אשכול גליל מערבי היא הביקוש הבלתי פוסק של ראשי רשויות נוספים להצטרף אליו וההשתתפות הפעילה של ראשי הרשויות החברים בו.

ראשי רשויות אינם מבזבזים זמן על גופים שאינם מועילים לתושביהם וההשתתפות הפעילה שלהם מעידה כי הרשויות נעזרות ומוטבות ע”י החברות באשכול”.

שקד: ״שמחתי להתארח בעכו ואני מבטיחה לחזור לכאן יחד עם משפחתי בקרוב. זה אחד הסיורים הראשונים שלי כשרה והוא מסמל את הדגש שאני מתכוונת לתת לגליל.

אני מאמינה מאד באזור הזה ובכוונתי להשקיע בו.

רה״מ נפתלי בנט ואני מאוד מאמינים בדרג המוניציפלי ובהנהגה מקומית״.

צילומים RITVO PHOTOGRAPHY