כותרת
> C;
1/1
חינוך

בני הנוער יוצאים מהזום ועושים טוב לחקלאות - ביחד!

מעלות חינוךפורסם: 23.11.20 , 08:49ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בשבוע האחרון יצאו משתתפי תוכנית המנהיגות "קו הזינוק" מבית שותפויות אדמונד דה רוטשילד לסמינר והתנדבות חקלאית. משתתפי התוכנית תלמידי כיתה י"ב מבתי ספר שונים בגליל המערבי, התנדבו בחממת גידולים הידרופונים בשדה יצחק ואילו משתתפי התוכנית מכיתות י"א התנדבו בחוות בודדים של טפת בגלבוע.

משתתפי "קו הזינוק" מגיעים מכל רחבי הגליל המערבי ובמהלך כל השנה הם פועלים ולומדים יחד כיצד ליזום ולהוביל שינויים בחברה הישראלית. למעשה, מדובר בתוכנית ייחודית הפועלת להכשרתם של צעירות וצעירים בפריפריה החברתית והגאוגרפית להובלה ולשינוי חברתי במטרה להיטיב את איכות החיים בקהילות בהן גדלו ובחברה הישראלית ככלל.

היציאה להתנדבות המשותפת והסמינר היא לאחר תקופה ארוכה של מפגשים שהתקיימו בזום בלבד. העשייה החקלאית כמו גם החשיפה לסיפורים, האתגרים וההתמודדות של החקלאים הייתה משמעותית ומרתקת. המשתתפים למדו על משבר החקלאות וכמה חשוב שישראל תיצור לעצמה ביטחון תזונתי ולא תהיה תלויה ביבוא, תוך חיזוק התוצרת המקומית.

משתתפי קבוצת י"א סיפרו כי הכוחות שקיבלו רבים מהסיפור האישי של טפת בעלת החווה, וכי על אף מזג האוויר החורפי, עם יציאתה של השמש, יצאו למטע, למסוק זיתים שמיועדים למאכל במו ידיהם.

משתתפי קבוצת י"ב סיפרו כי שמחו לפגוש זה את זה פנים מול פנים, אחרי תקופה ארוכה של חודשים תחת סגר, ולעשות משהו טוב לחברה הישראלית בתקופה כל כך מורכבת.

התנדבות קו זינוק גליל מערבי 

קרדיט- יח"צ שותפויות רוטשילד

התנדבות קו זינוק גליל מערבי 

קרדיט- יח"צ שותפויות רוטשילד

התנדבות קו זינוק גליל מערבי 

קרדיט- יח"צ שותפויות רוטשילד