כותרת
> C;
1/1
לימודים

בצפון :על חינוך מיוחד ו'בגרות'

מעלות לימודיםפורסם: 19.04.20 , 09:18ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

'בהמשך להחלטת הממשלה לאפשר פתיחה מוגבלת ומצומצמת של מוסדות החינוך המיוחד יובהר כי הלמידה תתקיים ברמה פרטנית, בהשתתפות עד שלושה תלמידים , אותם ילוו אנשי צוות קבועים'.

כך, מנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון.

מתווה החזרה המדורג של החינוך המיוחד ללימודים

● מוסדות החינוך המיוחד ישובו ללימודים ביום שלישי ה- 21.4

● כיתות לחינוך מיוחד בבתי ספר רגילים ושילוב יחזרו ביום רביעי ה- 22.4

● הלימודים בחברה הערבית יחלו בתאריך ה- 25.4

המתווה מתייחס לילדים ולתלמידים הלומדים במסגרות החינוך המיוחד, וכן לתלמידים הלומדים בכיתות חינוך מיוחד בבתי ספר רגילים ולתלמידים משולבים בבתי הספר ובגנים. הצוותים החינוכיים והרשויות המקומיות יערכו ביומיים הקרובים לקראת פתיחתם של מוסדות החינוך ביום שלישי. במשרד מציינים, כי בכל מקרה הבאת התלמיד אל המוסד החינוכי תהיה נתונה לבחירת ההורה.

אופן ההפעלה במוסדות החינוך המיוחד:

▪️ הלמידה תתבצע לסירוגין בימים שייקבעו מראש לכל תלמיד על פי המערכת האישית שלו או במתכונת של למידה במשמרות.

▪️ הלמידה תתקיים בקבוצות של עד 2-3 תלמידים במרחב הגן/הכיתה, תוך הקפדה על 2 אנשי צוות קבועים שייפגשו עם התלמידים.

▪️ לכל תלמיד שיגיע למוסד החינוכי, תתוכנן מערכת אישית עד 3 פעמים בשבוע בתיאום עם ההור

▪️משך כל מפגש יהיה בין שעתיים עד שלוש שעות, וכן תתוכנן עבור התלמיד תכנית למידה מרחוק.

▪️ בכל מוסד חינוכי יתוכנן מערך הפסקות לכל כיתה במרחב ובזמן נפרד. לא תתקיים הפסקה משותפת לכלל התלמידים.

▪️ התנועה במרחבים המשותפים תהיה בכפוף להנחיות משרד הבריאות, תוך שמירה על חבישת מסיכות שתעשה בהתאם לצרכים של כל אוכלוסייה, שמירה על כללי מרחק, מספר הנוכחים והקפדה על כללי ההיגיינה.

מקום הלימוד

▪️ ילדים ותלמידים במוסדות לחינוך מיוחד

יגיעו למוסד החינוכי בו הם לומדים בשגרה.

▪️ ילדים ותלמידים בכיתות לחינוך מיוחד בתי ספר רגילים ותלמידים משולבים בגנים ובתי ספר רגילים

יגיעו אל מוסדות החינוך שייקבעו על ידי הרשות המקומית/הבעלות, והשיבוץ ייעשה בהתחשב במרחק ממקום המגורים שלהם.

תלמידים חולים בביתם אשר זכאים לשירותי חינוך מיוחדים בשגרה באמצעות תכנית שלבים, יינתן להם שירות באמצעות למידה מרחוק או בבית, ככל שניתן.

תלמידים אשר מקבלים שירותים רפואיים בשגרה במוסדות החינוך המיוחד באמצעות ביקור רופא, יקבלו את המענה בביתם ככל שניתן.

זאת ועוד: מהבוקר ,יום א' הקרוב , שבים לפעול שירותי הלמידה מרחוק, במודל הפעלה מורחב ומובנה, כשהמטרה היא שכל תלמידי ישראל יימצאו בשגרה יומיומית של למידה, של הפגה ושל חניכה.'

*שגרת הלמידה מרחוק מקיפה רבבות תלמידים במאות מוסדות חינוך בצפון וכוללת תכנית שבועית עשירה ומגוונת, כשלצד הלמידה מתקיימים אינטראקציה חברתית, שיח רגשי, פעילות גופנית, תרגילים ומשימות מציין דובר המחוז, דויד גורלי.

למידה מרחוק היא הזדמנות לעבוד עם התלמידים על פיתוח מיומנויות של למידה עצמאית, על חיזוק אוריינות דיגיטלית, פיתוח חוסן רגשי ושיח ערכי.

משרד החינוך מציג לוח שידורים לשבוע הקרוב, והכוונה היא להמשיך ולפרסם מידי שבוע לוח שידורים שבועי – מותאם לכל שכבות הגיל, בעברית ובערבית. מאגר השיעורים המקוונים כבר מכיל 1,220 שיעורים מוקלטים, וניתן לגשת אליהם בקלות באמצעותא המרחב הפדגוגי.

עבור תלמידי י"א וי"ב שמונים למעלה מ 40 אלף בצפון, חשוב להדגיש ולציין – נותרו עוד מעל חודשיים עד תחילת הבגרויות, והמשרד יעשה ככל שנדרש כדי לאפשר לכל תלמיד לסיים עם זכאות לבגרות. המשרד מקצה ערוץ למידה ידועי, מתוך לוח השידורים, שיוקדש לחזרה על החומר, לתרגול ולדיוק התכנים, וזאת על ידי מורים מקצועיים שמתמחים בהכנה לבגרות.

בהמשך יקויימו מרתונים של תרגולים וחזרות, יוענקו שיעורים פרטיים ויפתחו קבוצות ווטסאפ שיוקדשו לשאלות ולתרגול – לקראת כל אחת מבחינות הבגרות.