כותרת
> C;
1/1

בצפון : אתגר הלמידה מרחוק צלח את מבחן הקורונה ביומו הראשון

מעלות פורסם: 15.03.20 , 14:12ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בישיבת הערכת מצב וסיכום יום הפעילות הראשון של 'למידה מרחוק' עקב סגר נגיף הקורונה שקיימה היום מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון ובכלל זה סטטוס שימוש וניצול עלה כי היום הראשון של הפעילות היה יעיל חיוני ומועיל.

'תלמידים , הורים , מורים ומנהלים סיפרו כי אתגר הלמידה המקוונת עבר טבילת אש מוצלחת אם כי לא הכל מושלם ולכן נעשים תיקונים תוך כדי תנועה כדי לייעל , להשביח ולמצות את יכולותיו של הכלי החשוב הזה שנותן מענה לימודי ראוי בשעת חירום . זוהי גם הזדמנות נאותה להודות לאנשי הטכנולוגיה , המיחשוב והתקשוב שעושים נפלאות , עבודה משובחת ונהדרת ממש , בתחום הזה' אומרת ד''ר שמחון .

מדובר במערכת למידה לגילאי יסודי , חט''ב וחט''ע שנעשית מרחוק באמצעות קלטות וסרטוני הפעלה המשודרים מאולפנים שנשכרו לתכלית זו וגם ע'י כלים ומערכות מקוונת ואינטראקטיביות המופעלים ע'י מורי בתי הספר ומחייבים עבודה , משוב ושליחת תוצרים לבדיקת המורים מציין דובר המחוז , דויד גורלי ומוסיף כי למעלה מ 550 בתי ספר בצפון הודיעו היום כי הם מוכנים לקיים למידה מרחוק באופן סדיר ושוטף .

הכוונה היא לצמצם ככל שניתן פגיעה בשגרת הלימודים ובוודאי של נבחני הבגרות עקב דחיית הבחינות שנקבעו לימים אלה ומתן מענה רגשי לצרכי התלמידים הספונים בבתיהם .

מדובר בתהליך שבשיאו יתפעל למידה של למעלה מ 306 אלף תלמידי יסודיים , חט''ב וחט''ע בלמעלה מ 750 בתי ספר בצפון.