כותרת
> C;
1/1
לימודים

בתי ספר ותלמידים מנצלים ונהנים מלמידה מקוונת מרחוק

מעלות לימודיםפורסם: 18.03.20 , 11:06ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

'רמת תקשוב מוסדות החינוך בצפון בפרט ובישראל בכלל היא מהמתקדמות בעולם. כך עולה מבדיקת ביצועי מהלך הלמידה המקוונת מרחוק . אתמול נוספו ללמידה גם הצגות וסרטים, וכן תכנים שעוסקים גם בהיבטים רגשיים ושיעורים בנושאי חוסן וטיפול בחרדה. אני מודה לצוות הנפלא בראשותו של מפקח המחשוב המחוזי משה חיימוביץ ואנשיו שמפעילים את המשימה המורכבת הזו בימי קורונה , בהצלחה ועם הרבה אהבה , מסירות ומקצועיות ומתגברים על עומסים ותקלות , תוך כדי תנועה ' .

כך , מנהלת המחוז , ד'ר אורנה שמחון .

סיכום יום האתמול מעלה כי 570 בתי ספר בצפון הפעילו למידה מקוונת מרחוק וכי 44679 תלמידים עברו במערכת צפונט (מערכת המבוססת על הענן של גוגל בהזדהות אחידה). ללא דיווח על בעיה אחת.

ניכרת עליה גדולה בשימוש ביחוד בדרייב (מערכת משימות ואכסון קבצים ) meet ( ועידת וידאו- וידאו קונפרנס )

וב meet ( ועידת וידאו- וידאו קונפרנס ) מוסר דובר המחוז , דויד גורלי .

ברמה הארצית מדובר בכ 358,000 תלמידים שלמדו אתמול מרחוק, באמצעות האולפנים החיים של המשרד. מדובר בגידול של 238,000 ביחס ליום ב', ובסך הכל מעל 80% מתלמידי ישראל (לא כולל ילדי הגנים) צרכו אתמול תכני למידה מרחוק של המשרד.

אתמול נוספו ללמידה גם הצגות וסרטים, וכן תכנים שעוסקים גם בהיבטים רגשיים: שיעורים בנושאי חוסן וטיפול בחרדה.

סקירה אחר הנעשה ברחבי העולם בעניין זה מעלה שנכון להיום ב-85 מדינות הופסקו הלימודים, בגלל הקורונה, ובסך הכל 1.2 מיליארד ילדים מרחבי העולם אינם לומדים שזה , בעצם , כמחצית מילדי העולם.

עוד עולה מהסקירה העולמית כי רוב המדינות אינן מפעילות למידה מרחוק ברמה הלאומית, אלא מסתמכות על גופים פרטיים. מסתבר שנכון להיום ישראל היא מהמדינות הבודדות בעולם בהפעלת למידה מרחוק באופן כלל ארצי גורף, ועל כל הרצף הגילאי.

להלן סדר היום של הלמידה מרחוק הבוקר, יום ד'.