כותרת
> C;
1/1
מרכז צעירים מעלות

זהבה בנאיבגי, מנהלת מרכז לצעירים ומרכז התעסוקה של מעלות תרשיחא

מעלות מרכז צעירים מעלותפורסם: 23.10.19 , 15:20ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

"נעשה שילוב בין שני המרכזים ביחד ובמקביל לתת מענה לכל מרכז בנפרד"

כך אומרת זהבה בנאיבגי, מנהלת מרכז לצעירים ומרכז התעסוקה של מעלות
תרשיחא, הנותן מענה למאות צעירים וצעירות אחרי השירות הצבאי
והלאומי ולאלפי מבוגרים ממעלות ומתרשיחא המחפשים מקומות עבודה

"ישנו שילוב של שני מרכזים ביחד ובמקביל מתן מענה לכל מרכז בנפרד. אני מאוד אוהבת להיות בשליטה, אבל עם זאת מאצילה סמכויות ונותנת לרכזים בשני המרכזים לעבוד באופן עצמאי, כי כשהם מקבלים אחריות וסמכות הם מרגישים מחויבות. כמו כן ישנו שיח פתוח בנינו שמאפשר להיכנס אלי למשרד באופן חופשי בכל שאלה, משתפת אותם בדילמות שיש לי, ורק אז מקבלת החלטות", כך אומרת זהבה בנאיבגי, שמנהלת את המרכז.

זהבה בנאיבגי, תושבת מעלות, היא גמלאית של צה"ל, לאחר שירות של 25 שנים .נכנסה לעבוד ברשות מקדמת תעסוקה ומרכז צעירים לפני 8 שנים עברה מס' תפקידים במרכז עד שקודמה לתפקידה כמנהלת המרכז לצעירים ושל מרכז התעסוקה של מעלות תרשיחא.

בעבר מרכז צעירים מנה שתי רכזות בלבד, שהיו כפופות לעיריית מעלות תרשיחא. ובמסגרת שדרוג המקום וכניסת משרדים ממשלתיים למקום הוקם פרויקט "רשות מקדמת תעסוקה" – פרויקט וולנטרי שהוקם על ידי משרד הכלכלה ועל ידי ארגון הג'וינט העולמי וכלל בעוד רשויות מקומיות נוספות כמו: קרית שמונה, עכו, כרמיאל, בית שאן ודימונה-ירוחם,

ובשנים האחרונות פועל מרכז התעסוקה תחת שירות התעסוקה הארצי בהשתתפות מטג'ינג של העירייה . במרכז מועסקות ארבע רכזות במשרה מלאה המטפלות בכל מי שמחפש עבודה, כאשר נעשה סינון למעסיקים המחפשים עובדים למשרות לפי ההתאמה של העובדים לפרופיל המשרות המוצעות לעובדים.

בנאיבגי: "במרכז התעסוקה מועברים קורסים רלוונטיים למחפשי עבודה, ולפעמים קורסים מקצועיים וקורסים של כישורים רכים יותר כמו: אנגלית עסקית, תפירה, מחשבים, מכירות באי.ביי ובאמזון, סדנאות הכנה לראיונות עבודה כולל תרגול סימולציות לראיונות עבודה".

הנתונים של המרכז לתעסוקה מוכיחים עד כמה הוא פעיל ומסייע רבות לתושבים ולתושבות האזור במציאת מקומות עבודה.

ישנו אתר אינטרנט בו מתעדכנות מידי יום משרות מגוונות מכל התחומים ממנו מקבלים לא מעט פניות של מעומדים למשרות.

בשנת 2018 טיפל המרכז לתעסוקה ב-630 השמות, קרוב ל-1,475 משרות חדשות הגיעו למרכז, כולל 118 מעסיקים חדשים מעבר למעסיקים הקיימים, נעשתה פנייה של מ-3,550 תושבים מהאזור למעסיקים פוטנציאליים.

בנאיבגי: "רוב הפונים והפונות למרכז התעסוקה מרוצים וחוזרים אלינו שוב, האינטראקציה הזאת גורמות לנו להיות איתם בקשר מתמיד.

חשוב לציין כי לחפש עבודה זו עבודה בפני עצמה,

מרכז הצעירים של מעלות תרשיחא הוקם במימון משרדי הממשלה עם מטג'ינג של העירייה , ומועסקים בו :רכזת להשכלה גבוהה מטעם הישגים פרויקט 'עלומה', רכזת חיילים משוחררים מטעם" משרד הביטחון" האחראית על סדנאות מובנות המנגישה לחיילים המשוחררים את כל המידע הרלוונטי ומחברת אותם לרכזת התעסוקה במרכז התעסוקה, רכזת שיווין חברתית העוסקת בפעילויות חברתיות מטעם ה"משרד לשוויון חברתי " , רכז פיתוח קהילה של ה"משרד לפיתוח הנגב והגליל", גם במעלות וגם בתרשיחא שתפקידם לבנות קהילות ולזהות צרכים.

מרכז הצעירים נותן מענה לכלל הצעירים בעיר , כשרוב הפעילויות המתקיימות בו מיועדות לצעירים ומשפחות צעירות במעלות ובתרשיחא ואף מידי פעם בשיתוך עם מעלה יוסף.

בנאיבגי: "אנחנו בשני המרכזים דואגים כל הזמן לאחד פרויקטים שונים עבור הצעירים והצעירות, והתושבים בכלל , אנו מצליחים בזאת באמצעות שת"פ הדוק וחיבור בין הרכזות במרכז הצעירים לבין רכזות התעסוקה , כמו: פסטיבל התנ"ך, הפנינג בנושא שירותי חירום, פעילויות רבות לגיל הרך, הרצאות בנושאים שונים, מופעי סטנד אפ, אמנים, סדנת תכשיטנות, שרפרפים על גלגלים, קורס צילום, שעות סיפור בספרייה עם מספרי סיפורים, טיולים, סיורים, פעילות לחיבור בין הוותיקים לצעירים ובין חילונים לדתיים, הפנינג הנקה לגיל הרך, סדנאות קונדיטוריה ושוקולד, ועוד. הכל נעשה סביב הקהילה שפשוט צמאה לפעילויות כאלה. רכז פיתוח קהילה בתרשיחא אחראי על הפעילויות במגזר הערבי, ויש שיתופי פעולה רבים בין שני המרכזים כשלכל אחד מהם יש תקציב משלו".