כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

חמישה גורמים שקובעים את ערך הדירה

מעלות נדל"ן וכלכלהפורסם: 17.07.19 , 13:40ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כדי לקבוע את ערך הדירה, נהוג להזמין שמאי מקצועי ומוסמך. חשוב לדעת כי יש גורמים רבים המשפיעים על ערך הנכס, ביניהם מיקום הדירה, נגישות לעורקי תחבורה מרכזיים, תחבורה ציבורית קרובה, אחזקת הבניין, מעלית בבניין, ממ"ד, מחסן, איכות החיים בשכונה, קרבה למרכזי קניות ולמוסדות חינוך, רעש באזור וכן הלאה. לפניכם 5 גורמים מרכזיים המשפיעים על ערך הדירה שברצונכם לרכוש או למכור.

מיקום
ללא ספק, מיקום הדירה הוא הגורם המשפיע והקריטי ביותר לקביעת ערך הדירה. ככל שהמיקום נחשב לאטרקטיבי ולמבוקש יותר, כך ערך הדירה עולה. כמובן, עליה זו מתקיימת תוך התייחסות למאפייני הנכס עצמו כמו גודל, קומה, מצב הבניין ומצבה הפיזי של הדירה, חלוקה פנימית, מספר חדרים וכו'. בנוסף, יש להתחשב במגמות בנייה ופיתוח באזור המגורים, מאחר שאלה משפיעים על ערך הדירה. לדוגמה, האם מתוכנן לקום מגדל מגורים גבוה העומד להסתיר את הנוף, האם מתוכנן פרויקט פינוי בינוי באזור וכדומה.

סביבת המגורים
סביבת המגורים משפיעה על ערך הדירה, לכן כאשר קובעים את ערך הנכס לוקחים בחשבון גורמים כמו מצב סוציו אקונומי של האוכלוסייה בשכונת המגורים, טיפוח סביבתי, הימצאותם של פארקים ירוקים בעלי מתקנים שונים ועוד. כמו כן, מצב הניקיון בשכונה ורמת איכות החיים בה משפיעים ישירות על קביעת שווי הנכס.

אחזקת הבניין ומצבו הפיזי
דירה הממוקמת בבניין חדש ומטופח זוכה לערך גבוה יותר לעומת דירה הממוקמת בבניין מגורים מוזנח. בנוסף, אם יש מעלית בבית המשותף, הדירה זוכה לערך כספי גבוה יותר ולביקוש גדול יותר בקרב קונים פוטנציאליים. לכן, ככל שאחזקת הבניין טובה ויעילה יותר וככל שהשכנים דואגים לניקיון, לגינה מטופחת, ללובי יפה ולתחזוקה של המעלית – כך ערך הדירה עולה.

נגישות לעורקי תחבורה ראשיים וחניה
במרכזי הערים שוררת מצוקת חניה, וברשות משפחות רבות כיום נמצאים שני רכבים, כך שגורם החניה משפיע על ערך הדירה. כמו כן, נגישות לעורקי תחבורה ראשיים מעלה את ערך הדירה, וחשוב לבדוק מהם עומסי התנועה באזור כדי להגיע בקלות ובנוחות למקום העבודה, לסידורים וכדומה.

מרכזי קניות ומוסדות שונים
נגישות וקירבה למרכזי קניות ולמוסדות חשובים כמו בית כנסת, מתנ"ס, משרדי העירייה, דואר, בנקים, בתי ספר וגני ילדים, כל אלו ועוד משפיעים על ערך הדירה. ככל שהדירה קרובה יותר למוסדות החשובים – כך מחירה עולה.

גם אתם רוצים לדעת כמה הדירה שלכם שווה?

רימקס חלוצים מעלות

טלפון משרד: 04-6985054 | פקס משרד: 04-6985056 |מייל: maalot.remax@gmail.com

כתובת: קניון אורבן צים שלמה שרירה 3 מעלות | שעות פעילות: א'-ה' 9:00-19:00 ו' 9:00-13:00