כותרת
> C;
1/1
חדשות

יו"ר ועדת הקורונה במרכז הרפואי לגליל: "אני מצדיעה לכם"

מעלות חדשותפורסם: 29.09.20 , 19:15ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: אלי כהןצילום תמונות: אלי כהן

יו"ר ועדת הקורונה בכנסת, ח"כ יפעת שאשא ביטון, ערכה היום בצהריים (שלישי) סיור מקצועי במרכז הרפואי לגליל. בפתח הביקור הציג מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, את תמונת המצב בביה"ח, תוך התמקדות בארבע מחלקות הקורונה, בהן מאושפזים 113 חולים מאומתים, כ-60 מתוכם במצב קשה. כמו כן הדגיש פרופ' ברהום בפני יו"ר ועדת הקורונה, כי נאלץ לסגור את המחלקה הגריאטרית, את מחלקת השיקום היחידה בגליל ושתי מחלקות פנימיות, אותן הסב למחלקות קורונה, וכי בקרוב בכוונתו לפתוח את המחלקה החמישית. "לא תהיה לי ברירה אלא לעצור עכשיו את הניתוחים האלקטיביים (הלא דחופים), מכיוון שאצטרך לקחת רופאים מרדימים וצוות סיעודי מחדרי ההתעוררות עבור מחלקות הקורונה".

לאחר מכן ערכה ח"כ שאשא ביטון ביקור, בלוויית פרופ' ברהום, במחלקת כתר מונשמים, מחלקת הקורונה הגדולה והמורכבת ביותר במרכז הרפואי, בה מאושפזים בין השאר 20 חולים במצב קריטי (מונשמים ועל סף הנשמה). ח"כ שאשא ביטון שוחחה עם מנהל המחלקה, ד"ר אלכס סמוחבלוב, עם האח האחראי, איאד ג'ריס, ועם צוות המחלקה, ובין השאר אמרה להם: "אני מצדיעה לכם. אתם עושים עבודת קודש ונלחמים יום-יום, שעה-שעה, עבור כולנו בחזית המאבק נגד הקורונה".

עם סיום ביקורה אמרה יו"ר ועדת הקורונה, כי ביקורה במרכז הרפואי המחיש עבורה עוד יותר את התחושה, כי יש לחזק את התשתיות בבתי החולים בפריפריה ולטפל במחסור החמור בכוח האדם, תוך הזרמת חמצן למערכת.

צילום: אלי כהן

צילום: אלי כהן

אולי יעניין אותך גם
יו"ר ועדת הקורונה במרכז הרפואי לגליל: "אני מצדיעה לכם"
לקראת יום כיפור: קרוב לאלף ילדים ובני נוער נפגעו ברכיבה על אופניים בעשור האחרון בערים, שניים נהרגו בכיפור הקודם
ההנחיות לסגר בחגים, כפי שפרסם משרד הבריאות
מנהל המרכז הרפואי לגליל: "הוריתי להפסיק את קליטתם של חולי קורונה נוספים"
ארבעה פצועים בתאונת דרכים בסמוך לצומת ראמה
מחלקת קורונה נוספת במרכז הרפואי לגליל
סירבה להביא לו בירה ואיים שיהרוג אותה- שוטרי משטרת ישראל עצרו את הגבר בן ה-54 וחטיבת התביעות של משטרת ישראל הגישה כנגדו כתב אישום
חלק מכפפת גומי שהושארה בזירת אירוע הובילה בתום חקירה מקצועית, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, למעצרו של גבר בן 26, שהתפרץ לבית מגורים בעיר מעלות- תרשיחא, וחטיבת התביעות של משטרת ישראל הגישה כנגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים
כך תזמינו שובר כניסה לרכבת