כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

ליהנות ממטס חיל האוויר בגנים הלאומיים של רשות הטבע והגנים

מעלות טיולים ותיירותפורסם: 13.04.21 , 09:41ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

יום העצמאות מפורסם בין היתר בזכות המטס המפורסם של חיל האוויר, אז המסלול צפוי לעבור בחלק מהגנים הלאומיים של רשות הטבע והגנים. כדי ליהנות מהחוויה המלאה של המטס, ריכזנו לכם את הגנים שהכי שווה לבקר בהם ביום העצמאות הקרוב.

גן לאומי קיסריה

אם תרצו ליהנות מהמטס בגן לאומי קיסריה, תוכלו לעשות זאת על ארמון הורדוס הנמצא במקום, המזכה את הנמצאים עליו לתצפית פנורמית מרהיבה, אז גם תוכלו להתרשם מגודלה של העיר, מהמבנים העתיקים, התיאטרון וההיפודרום. במקום גם במת מקדשים, עם מקדש שנבנה לכבוד הקיסר אוגוסטוס בימי הורדוס.

במקום תוכלו להנות מהתיאטרון הרומי - לשם הגיעו שועי ופשוטי העם ליהנות ממופעי דרמה וקומדיה; ארמון השונית – חצר זו הייתה החצר הפנימית של אגף האירוח בארמון הורדוס המפואר; טיילת הים - פרושה לאורך חוף הים הציורי של קיסריה, על רקע העיר העתיקה והיפה, המחברת את השער הצלבני מצפון עם ארמון השונית מדרום; הנימפאון שחזור מזרקת מים מהתקופה הרומית הקדומה

המטס צפוי לעבור סביב השעות 11:35 ו-11:50, ועשוי לכלול את המטוסים צופית, ראם וסופה. יש להתעדכן באתר חיל האוויר.

מחיר כניסה לאתר: מבוגר – 39 שקלים, ילד – 24 שקלים.

יש להירשם מראש באתר רשות הטבע והגנים.

גן לאומי בית שאן

נקודה מרהיבה ביופיה הנמצאת בנקודת המפגש של בקעת הירדן עם עמק חרוד. במקום תוכלו לתצפת על המטס ב'מתחם המבואה' וב'תל בית שאן', המשקיפים לעבר אתרי העיר הרומית-ביזנטית, נחל חרוד הזורם למרגלות התל, וגם על הגשר הקטוע ועל נהר הירדן וסביבתו.

במקום ניתן לבקר גם משחזור שרידיו של התיאטרון הרומי אשר נבנה במאה השנייה לפני הספירה; בית המרחץ המערבי שרידי בית המרחץ הגדול של בית שאן, שפעל בתקופה הביזנטית; הגשר הקטוע שרידי גשר מרשים מהתקופה הרומית, שהוביל אל השער הצפוני של בית שאן; בית המרחץ המזרחי בית מרחץ גדול, שנחשף בחלקו, בין רחוב סילואנוס לתאטרון.

המטס צפוי לעבור סביב השעה 11:50 בבוקר, ועשוי לכלול את המטוסים לביא ובז. יש להתעדכן באתר חיל האוויר.

מחיר כניסה לאתר: מבוגר – 28 שקלים, ילד – 14 שקלים.

יש להירשם מראש באתר רשות הטבע והגנים.

גן לאומי תל באר שבע

אם תגיעו אל פסגת התל , המתנשא לגובה של 307 מטר, ניצב מגדל תצפית מודרני וממנו נשקפים העיר באר שבע והעיירות עומר, תל שבע ושגב שלום, עמק שרה, דרום הר חברון, תוואי כביש 60, יער להב, גבעות להב-גורל, גבעת חבלנים והרי דימונה. נקודה זו מהווה נקודת תצפית מושלמת על המטס, וממנה נראים גם רוב שטחי החפירות בתל. התצפית מרשימה במיוחד בזכות גובהו של התל, בהיותו גבעה יחידה באזור שטוח למדי. למרגלות המגדל פרוסים שרידי מצודה שהוקמה בתקופה הרומית ושוקמה בתקופה הערבית הקדומה.

במקום ניתן ליהנות ממרחב בריחה, "קוד העתיקות" בשיתוף 929, משחק המתאים לכל המשפחה. במשחק עליכם לפענח רמזים, לפצח את קוד ההצפנה ולהציל את הממצא. (בעלות 20 ₪ למשפחה).

המטס צפוי לעבור סביב השעה 12:00, ועשוי לכלול את המטוסים שמשון וקרנף. יש להתעדכן באתר חיל האוויר.

מחיר: מבוגר – 14 שקלים, ילד – 7 שקלים.

יש להירשם מראש באתר רשות הטבע והגנים.

גן לאומי תל ערד

הנקודה הטובה ביותר לתצפת על המטס ביום העצמאות הוא תל המצודות המהווה תצפית מצוינת על הסביבה כולה. למרגלות התל פרוסה ערד הכנענית. בדרום נראים רכסי הנגב הצפוני, במערב הרי עירא וענים, בצפון נראה דרום הר חברון ובמזרח נראית העיר ערד.

במקום תוכלו להתרשם גם ממאגר המים - שבמרכזו נחצבה באר בעומק 16 מ', כנראה בתקופה הישראלית הקדומה; המקדש - ככל הנראה מקדש יהודאי שפעל מהמאה ה-9 עד סוף המאה ה-8 לפני הספירה; הארמון - מיקומו בין שער העיר המערבי למאגר המים מרמז על תפקידו השלטוני. המקדשים - ליד המקדשים נמצאו מצבות אבן, במות להקרבת קרבנות ואגני פולחן.

במקום תוכלו ליהנות גם ממשחק ניווט ופיענוח כתבי סתרים לכל המשפחה (בעלות 10 ₪).

המטס צפוי לעבור סביב השעה 11:40, ועשוי לכלול את המטוסים לביא ובז. יש להתעדכן באתר חיל האוויר.

מחיר כניסה לאתר: מבוגר – 14 שקלים, ילד – 7 שקלים.

יש להירשם מראש באתר רשות הטבע והגנים.

הגן הלאומי קיסריה. צילום ויקטור לוי 

גן לאומי בית שאן - צילום דורון ניסים

תל ערד - צילום מנו גרינשפן 

גן לאומי תל באר שבע - צילום קובי חזן