כותרת
> C;
1/1
שתפו אותנו ברשתות החברתיות|עשו לנו לייק

טיפול משפחתי | מכון יוגבטלפון: 072-3925197

טיפול משפחתי במכון יוגב

בבסיס הטיפול המשפחתי קיימת האמונה שמעורבות המשפחה בהתמודדות ובפתרונות של הקשיים והבעיות היא חיונית. זה נכון גם אם מקור הבעיה מיוחס רק לאחד מבני המשפחה ונתפס כבעיה אישית שלו.

שיטת טיפול זו מאפשרת שילוב בין טיפול במערכת המשפחתית או הזוגית עם טיפול בתהליכים פנים-נפשיים רגשיים של כל אחד מבני המשפחה. בכך יש השלכה על מערכת היחסים של היחיד והמערכת כולה.

טכניקות וגישות – טיפול משפחתי בצפון
בטיפול המשפחתי אני מטפלת בגישה של טיפול קצר מועד ממוקד מטרה ופתרונות. הטיפול שלי משלב בתוך הגישה המערכתית גישות נוספות כגון גישות דינאמיות, קוגניטיביות התנהגותיות, גוף ונפש עם טכניקות התערבות כמו EMDR ו EFT.

טיפול משפחתי בחיפה ובצפון – הניסיון של מכון יוגב
במשך 40 שנות עבודה טיפלתי בטווח נרחב של בעיות ודילמות אנושיות וסייעתי במגוון רחב של משברים בחיי נישואין והמשפחה. משברים אלו כללו משבר כלכלי, קשיים בחינוך הילדים, קשיי תקשורת ואינטראקציה בין בני הזוג, משברים בין ההורים לילדים, קשיים בעקבות גירושין, טראומות שעולות בעקבות בגידות, התמודדות עם מחלות של אחד מבני המשפחה, קשיים בעקבות אובדן, והתמודדות עם הפרעות של אחד מבני המשפחה.

הטיפול המשפחתי התפתח בארץ בשנות ה-60. אני בין המטפלים הראשונים שלמד את הגישה בלימודי התואר השני עם פרופ’ אבנר ברקאי המנוח ובין הראשונות שקבלה הסמכה של האגודה לטיפול במשפחה ובנישואין.

הדגשים בטיפול משפחתי
טיפול המשפחתי שם דגש על פעילות הגומלין בין הפרטים במשפחה. זו ראיה מערכתית בה נלמדת ההתקשרות של מערכות רגשיות ומערכות היחסים בתוך המשפחה. תהליכים אלה מאפשרים להעלות על פני השטח נושאים שאינם זוכים להתייחסות בהוויה המשפחתית הקיימת.

מתקיים תהליך בו העבודה הטיפולית נעשית בו זמנית בנוכחות כל- או חלק של החברים במשפחה- הורים, אחים, משפחה מורחבת. המטרה היא יצירת תקשורת מקרבת שיש בה חוקים וגבולות. המטפל מסייע בשיחות לחשוף ולהגביר את הכוחות הטמונים, התובנות והתמיכה ההדדית של כל פרט במערכת הזוגית משפחתית. אלה מביאים לשיפור תפקוד כל אחד מבני המשפחה במערכת המשפחתית ושינוי המשפחה כיחידה מערכתית.