כותרת
> C;
1/1
חינוך

מעלות : פרלמנט מועצות תלמידי היסודיים התכנס בסימן 'ערבות הדדית'

מעלות חינוךפורסם: 08.01.20 , 08:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
'במעלות התכנסו השבוע תלמידי בתי ספר יסודיים במסגרת פרלמנט ישובי של מועצות תלמידים . מדובר באתגר ובחוויית פליאה ויצירה בכל הקשור לערבות הדדית שהוא הנושא המרכז השנתי . הערך של חיבור ילדים מבתי ספר יסודיים לחשיבה משותפת , ליצירת תרבות ופרוטוקול של עשיה למען הזולת והאחר ומיקוד תובנות במעורבות חברתית וקהילתית מעצימים ומעצבים ילדים עם אוריינטציה של נתינה , תרומה ומעורבות לקראת הפיכתם, בבוא היום , למנהיגי עתיד. ברכותי ליוזמים ולמשתתפים' .
כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון .
במפגש שנערך בביה'ס 'ראשונים' לקחו חלק 60 תלמידים גילאי ד-ו מבתי הספר 'ראשונים' , 'ארזים' ו'מצפור סביונים' וכן הרכזות החברתיות של בתי הספר המשתתפים מוסר דובר המחוז , דויד גורלי .
הצעירים שמעו על תרומה והתנדבות באפריקה מפי המדריכה המחוזית , ניצה טיבי , בהמשך לקחו חלק במעגלי שיח ובתהליך יצירת לוגו (סמליל ) לפרלמנט העירוני.
איריס אלפסי , מנחה מחוזית : חברי פרלמנט מועצות תלמידים של מעלות, נפגשו השבוע , זו שנה שנייה, במטרה לבנות ולחבר חברת ילדים צעירים התורמת ויוזמת בשיתופי פעולה לקהילה, בבית הספר ומחוצה לו.
התלמידים הגיעו משלושה בתי ספר יסודיים בעיר בליווי הרכזות החברתיות: גליה, חנה וזהבה שאירחה את הפרלמנט בבית ספר הראשונים.
המפגש נפתח בהרצאה של ניצה טיבי, המדריכה שמלווה ומנחה את צוות הרכזות מבתי הספר, בנושא ערבות הדדית.
ניצה סיפרה את על הנתינה וסיפור מסעה לטנזניה. ניצה: "לתת זה לקבל, חשיבות רבה וערך להתנדבות ונתינה בליווי מצגת תמונות מהמסע.
לאחר מכן התקיים שיח והכרות בנושא ערבות הדדית והילדים החלו ביצירת לוגו משותף, שישמש אותם בהמשך פעילותם בעירייה.
תיכלול פעילות : איריס אלפסי המנחה המחוזית לחינוך לחיים בחברה וניצה טיבי , מדריכה בתחום .
תמונות באדיבות דוברות משרד החינוך