כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

עמותת התיירות 'ארץ הגליל' ממליצה: טיול אל זרימות המים ומטעי הפרי בפריחתם, תצפית ללבנון וארוחות נפלאות

מעלות טיולים ותיירותפורסם: 04.03.20 , 09:33ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הגליל העליון בשיא יופיו

מטעי הפרי בעמק החולה החלו לפרוח. עצי השקד, הנקטרינה והאפרסק, בצבעי הלבן והוורוד הרך וורוד עז פוקסיה. הנחלים זורמים בשצף והירוק, ירוק מאוד. זה הזמן להגיע לגליל העליון לבילוי של מים ופריחות (מותר רק להצטלם, לא לקטוף, כל פרח על העץ סופו להיות פרי). ארזו סלסלת פיקניק וסעו ברכב הפרטי על כביש 90 ובכבישים הקטנים יותר אל תוך הטבע, פשוט לגמוע את היופי.

מומלץ לטייל בנחלים השופעים מים כמו הדישון, הדן, הבניאס ושניר, בהם מסלולי הליכה מסומנים, מרהיבים ביופיים בעונה זו וכן לאורך התעלות המערביות של הירדן וביקור במפלי הטחנה והתנור השוצפים, היוצרים בריכות מים בתחתיתם, הסמוכים למטולה.

ביסוד המעלה- סעו עד גשר החמישה, משם ניתן לנסוע בכבישי עפר לאורך תעלות הירדן השופע מים, בדרך מטעי הפרי הפורחים וגם עגורים המסתובבים באופן חופשי בין העצים תרים אחרי המזון. ניתן לבקר במכוורת הדבש החדשה שנפתחה במקום "הכל דבש" (בתשלום).

ניתן לבקר בשמורת החולה (בתשלום) או באגמון החולה ולהיפרד מהעגורים אשר בעוד כשבועיים ינדדו מכאן.

לנסוע בכביש 90 עד מטולה למצפה דדו בהר צפייה, להאזין למערכת השמע הקולית האוטומטית, לצפות על הבופור וכפרי דרום לבנון: קילה, קליעה, מארג' עיון, אל חיאם ובקעת עיון. מאחוריהם הרי הלבנון, החרמון המושלג ורמת הגולן ולמרגלות המצפה מטולה ושכונותיה. מהמצפה ניתן לראות גם את צפון עמק החולה, רכס הרי נפתלי, כפר גלעדי ותל-חי, את ערוץ הכניסה למפל התנור ואת התל התנ"כי, אבל בית מעכה. גם במטעי הפרי במטולה החלו לפרוח מטעי הפרי (בעיקר אפרסק, שזיף ונקטרינה) בצבעי ורוד ולבן מרהיבים ביופיים.

אם נהייתם רעבים, קיימות שלל מסעדות נפלאות במגוון סגנונות, קטנות וגדולות וכן מזנוני מזון מהיר בראש פינה, באזור גן הצפון (מול מעין ברוך), צומת הגומא, צומת כ"ח, צומת יסוד המעלה, צומת עמיעד וורד הגליל.

אל תפספסו את תערוכת הצילום "רגעי טבע בגליל" המוצגת בלובי 'הגושרים מלון בטבע',

צילומי טבע של מועדון הצילום של אבי הירשפילד, 60 צילומים בגדלים שונים של טבע גלילי. הכניסה לתערוכה חינם. ניתן ליהנות מקפה, עוגה וגלידה ותפריט מיוחד של לובי המלון.

פריחות בגליל

צילום באדיבות: תקשורות יעל שביט

צילום באדיבות:  אריאל נייזנה 

צילום באדיבות : טומי זינגר

צילום באדיבות: תקשורות יעל שביט

צילום באדיבות: תקשורות יעל שביט

פריחת האפרסק ביסוד המעלה

צילום באדיבות :  ענבר שביט