כותרת
> C;
1/1
חדשות

פוענח רצח אכזרי שארע במעלות לפני 6 שנים

מעלות חדשותפורסם: 09.12.21 , 11:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

דוברות המשטרה(צפון):

פוענח רצח אכזרי שארע במעלות לפני 6 שנים בעקבות הפקת פרופיל dna מגרב שנמצאה בזירת הרצח. היום פרקליטות חיפה תגיש נגד החשוד בן 35 תושב מעלות כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה.

לפני 6 שנים (10/10/2016) לפנות בוקר, הוזנקו שוטרי משטרת ישראל לזירת רצח בתוך דירה בעיר מעלות.

בדירה נמצא גופת קשיש כבן 90 ועליה סימני אלימות קשים, בחוות דעת הפתלוג נקבע כי מותו נגרם מחבלות בראש וחניקה.

מחקירת הזירה עלה כי הרצח בוצע במהלך מאבק של הקשיש עם פורץ שנכנס לדירה. הפורץ שניסה להחריש את תנועתו נכנס לדירה ללא נעלים, אך הופתע מערנותו של הקשיש והחל לתקוף אותו באכזריות באזור הפנים עד אשר גרם למותו. במהלך התקיפה אחת מגרביו של החשוד נפלה ונשארה בצמוד לגופה.

במהלך החקירה ולאורך השנים ניסו החוקרים להפיק פרופיל DNA מהגרב, אך ללא הצלחה.

בעקבות התפתחות טכנולוגית בתהליך הפקת ראיות DNA, חוקרי משטרת ישראל חוזרים ובוחנים ראיות שתפסו בתיקים לא מפוענחים. ואכן בחינה מחודשת של הגרב שנמצאה בזירה אפשרה הפקת פרופיל DNA אשר הוביל לחשוד ברצח, תושב העיר שהיה בן 25 בזמן הרצח.

חקירה סמויה נפתחה והחוקרים החלו אוספים ראיות כנגד החשוד, עם ביסוס החשד, החשוד נעצר ולאחר 50 יום של חקירה מאומצת נאספו ראיות נוספות שהביאו להגשת כתב אישום הבוקר על ידי פרקליטות חיפה בעבירת רצח כנגד החשוד.

ר׳ מחלק רצח בימ״ר צפון רפ״ק אריק לוגסי :"חקירת הרצח הביא אותנו להכרות עם מהלך חייו של הקורבן, מר סמיון ויולין ז״ל בעברו קצין בצבא האדום שנלחם במלחמת העולם השניה בנאצים. עלה לארץ ופיתח את תחום הסייף התחרותי בעיר מעלות, לוחם אמיתי, שגם בגילו המופלג (93) ניסה להאבק עם פורץ צעיר בכמעט 70 שנה ממנו. אנחנו מסופקים מכך שהחשוד לא יחמוק מעונש, ואנחנו עושים הכל ולא מרפים כדי להביא לפענוח עוד מקרי רצח, גם אם עברו שנים רבות מאז שבוצעו"

תמונת המנוח סמיון ויולין ז״ל