כותרת
> C;
1/1
חינוך

קורונה בצפון : מוסדות החינוך הונחו להקפיד על שגרת לימודים מהודקת שתמציתה : מניעה ודחייה , ככל שניתן , של המשך התפרצות הנגיף

מעלות חינוךפורסם: 12.03.20 , 08:51ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

'מערכת החינוך במחוז הצפון שמקיפה מאות אלפי תלמידים ועובדי הוראה פתחה הבוקר את שעריה לשגרת למידה, תחת סייג חשוב: חל איסור לקיים אירועים רבי משתתפים במוסדות החינוך, כדוגמת תחרויות ספורט בהשתתפות קהל, הצגות, כנסים או מופעים. המותר המירבי הוא עד 100 משתתפים באירוע אחד . יודגש כי מערכת החינוך מתכתבת עם הרציונל ולפיו מניעה או דחייה של המשך התפרצות הנגיף היא המשימה הלאומית החשובה ביותר, וכל הפעילות מכוונת להשגת מטרה זו'.

כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון .

התפרצות נגיף הקורונה מציבה כמה אתגרים חדשים,שונים בתכלית מבעבר, והפעילות המתקיימת בימים אלה, סביב השעון, מתמקדת ב-5 זירות:

· ניטור, רישום ופיקוח אחר הנדבקים ואחר מי שנכנס לבידוד ביתי – תלמידים ואנשי צוות.

· הנגשת למידה מרחוק בטווח המיידי, למי שנכנס לבידוד, ובטווח הרחוק – כהיערכות להמשך ההתפרצות.

· היערכות לאירועי פסח – מעל 220,000 בני נוער בישראל, כ 30 אלף מהם מהצפון ובהם אלפים מ: עכו , נהריה , מעלות , ירכא , משגב , כרמיאל והגולן , תוכננו לקחת חלק במגוון רחב של פעילויות מוסר דובר המחוז ,דויד גורלי

· היערכות לבחינות הבגרות. ביום ראשון הקרוב יחלו הבחינות לתעודות הסמכה טכנולוגיות, י״ג-י"ד, עבור כ-8,000 נבחנים , למעלה מ 1000 מהם , מהצפון .

· שמירה על שגרת לימודים, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

נכון לבוקר זה, ברחבי ישראל נמצאים בבידוד ביתי כ-3,100 תלמידים ועוד מעל 200 עובדי הוראה.