כותרת
> C;
1/1
בריאות

שמחים לבשר: החולה האחרונה שוחררה, מחלקת הקורונה נסגרה

מעלות בריאותפורסם: 21.05.20 , 15:08ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: צילום אלי כהןצילום תמונות: צילום אלי כהן
כחודשיים וחצי לאחר פתיחתה של מחלקת הקורונה הראשונה במרכז הרפואי לגליל, שוחררה בשעה טובה החולה האחרונה שאושפזה במחלקה המיועדת לחולי קורונה. עם שיחרורה הוחלט על סגירת המחלקה עד להודעה חדשה.
שחרורה של החולה האחרונה, בת 84, שהובאה במצב בינוני מאחד הכפרים באזור ואושפזה במשך 21 ימים, היווה הצלחה נוספת של המרכז הרפואי בטיפול בחולי קורונה.
בשתי מחלקות הקורונה שהוקמו במרכז הרפואי, בניהולם של ד"ר אדוארד קייקוב וד"ר אלכס סמוחבלוב, טופלו 65 חולים מאומתים, חלקם נדרש לסיוע נשימתי וכמו כן להנשמה. למרבה הצער, הרופאים נאלצו לקבוע את מותו של אחד החולים, קשיש כבן 90, שסבל ממחלות רקע רבות, ובהן מחלת ריאות מורכבת.
מנהל המרכז הרפואי לגליל, ד"ר מסעד ברהום, שיבח את הצוותים על יכולותיהם המקצועיות הגבוהות, ובמיוחד לאור ניהול המקרה הרפואי המורכב של חולה בן 59 מכרמיאל, שהיה במצב קשה, מונשם ומורדם, במשך 11 ימים, והחלים הודות למאמצי הצוות ומסירותו.
עם שיחרורה של חולת הקורונה האחרונה, סיפרו מנהל מחלקת קורונה ב', ד"ר אלכס סמוחבלוב, ומנהלת מחלקת שיקום ורופאה בכירה במחלקת הקורונה, ד"ר יוליה קובלנקו: "אנו מרגישים שזו סיומה של תקופה, וזו תחושה טובה מאוד לשוב לשגרה. אנחנו מבקשים להודות לצוות הרפואי והסיעודי, שהיה מאוד מגובש ועשה עבודה מצוינת, ולהנהלת המרכז הרפואי על התמיכה".
ד"ר ברהום: "התנהלותן של שתי המחלקות מהווה תעודת כבוד למרכז הרפואי. אני מבקש להודות לכלל העובדים, ממנהלי המחלקות ועד עובדי מינהל ומשק, על עבודתם הנפלאה. כמו כן, אני מבקש להודות באופן מיוחד לעובדי היחידה למניעת זיהומים, בניהולה של ד"ר יעל זיו, ולעובדי אגף המעבדות, בניהולה של ד"ר מונה שחאדה".
כמו כן הוסיף ד"ר ברהום: "אנו עושים הכל כדי להיות מוכנים לגל השני של חולי הקורונה, שעלול להגיע בתקופת החורף, כחלק מהמאמץ של כלל מערכת הבריאות להיות ערוכה כנדרש לתרחישי קיצון אפשריים".