כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

טיול קריר לימי הקיץ החמים בירדן ההררי

מעלות טיולים ותיירותפורסם: 08.07.20 , 09:38ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עמותת התיירות "ארץ הגליל" בשיתוף "קשת יהונתן"

ממליצה על טיול קריר לימי הקיץ החמים

בירדן ההררי, "מצד עתרת" וטעימות מדבש גלילי מתוק

תצפית על הירדן ההררי ו"מצד עתרת"

את המסלול נתחיל בתצפית מדהימה על הירדן ההררי שגם בימות הקיץ זורם במלוא עוזו, כשהמים השוצפים מקפצים בין סלעי הבזלת בדרכם אל הכינרת. לאחר חניית הרכב, נרד רגלית לכיוון הירדן המרשים. הליכה של כ- 200 מטר ימינה תוביל אותנו לתצפית מושלמת על זרימת המים בעוצמה גבוהה. לאחר מכן, נחזור באותה הדרך, ונלך בשביל האספלט הסלול כשמשמאלנו שרידי טחנות קמח שהופעלו עד המאה הקודמת בעזרת גלגלי שיניים שהונעו על ידי המים. בחורף האחרון הזרימה במקום הייתה כל כך עזה עד שהטחנות הוצפו לגמרי.

נמשיך בהליכה לצד הירדן ולאחר כ- 300 מטרים נוספים, נעלה בשביל העפר הפונה שמאלה. זה הזמן גם להרים את המבט למעלה ולחזות במצודת עתרת המרשימה, שריד לתקופה הצלבנית ולאחריה לתקופת המצביא המוסלמי צלאח א-דין בארץ ישראל. את אחת מהתופעות המדהימות במקום, נוכל לראות בקיר הצפוני של המצודה. במקום הזה החומה נסדקה ונבקעה לשתיים, כאשר במקומות מסוימים החלקים רחוקים האחד מהשני במרחק של עשרות ס"מ. ההסבר לכך הוא שאנחנו נמצאים ממש על השבר הסורי אפריקאי, מקום מועד לרעידות אדמה והחומה מתעדת לנו לא פחות מ-20 תזוזות טקטוניות לאורך ההיסטוריה. מכאן נמשיך שמאלה חזרה עד לאוטו.

הכניסה למצד עתרת ולתצפית על הירדן הררי, הינה חינם ועד השקיעה.


איך מגיעים? נוסעים לצומת מחניים על כביש 91. אחרי צומת גדות מגיעים לעיקול הכביש של גשר בנות יעקב. באמצע העיקול פונים ימינה לשביל עפר. נוסעים כ- 200 מטר ומגיעים לחנייה. בוויז: מצד עתרת.

אורך המסלול: אפשר להגיע נקודתית עם האוטו או לעשות את המסלול שאורכו כקילומטר אחד.

מתאים לכל הגילאים. (לא מתאים לעגלות).

מכוורת הבוטיק "הכל דבש"
לאחר התצפית על מים זורמים, תופעות גיאולוגיות והיסטוריה מקומית, נשים פעמינו אל מכוורת הבוטיק "הכל דבש" ביסוד המעלה. המכוורת הוקמה לפני כ- 14 שנה על ידי משפחת יוסף מהמושבה יסוד המעלה. מה שמיוחד בדבש שהוא נרדה לאט לאט ובסבלנות, לא עובר חימום ושומר על התכונות הבריאותיות הייחודיות שלו. מעבר לטעימות כמובן, נשמע את סיפורה של משפחת יוסף ובעיקר את סיפור הגעת הדבש מהדבורה ועד לצנצנת.

שבעים מהנוף, רווים מהדבש, מכאן נוכל להמשיך עצמאית לאתרים נוספים סמוכים כמו אגמון ושמורת החולה, פארק הזהב בקרית שמונה ועוד. הכל דבש: סיורים בתשלום בתיאום מראש: 050-2275452.

איך מגיעים? מכוורת "הכל דבש", ממוקמת באזור תעשייה יסוד המעלה, בוויז: הכל דבש.

פרטים נוספים על אתרי לינה, אטרקציות וקולינריה- עמותת "ארץ הגליל" - https://www.tourgalil.co.il/