כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

פסטיבל דוקאביב גליל ה-11 יוצא לדרך!

מעלות תרבות ופנאיפורסם: 22.10.19 , 10:49ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

פסטיבל דוקאביב גליל ה-11 יוצא לדרך!

9-5 בנובמבר במעלות תרשיחא

לינק לאתר הפסטיבל

למעלה מ-25 סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם יוקרנו במהלך ימי הפסטיבל: הקרנות בכורה לסרט "מסורבות" של דוד אופק ומיה ווב ולסרטים הבינלאומיים המדוברים "המערה", "בלתי נתפס", "האזרח חודורקובסקי" ו"טוני מוריסון: חלקי חיי"; רונה קינן במופע שיכלול מחווה ללאונרד כהן; ערב נעילה עם הסרט "להאיר את יוסי" על יוסי בנאי, מפגשים חד-פעמיים עם במאים ויוצרים; פתיחת תערוכה והקרנות סרטי אמנות; סדנאות; יום עיון מקצועי בנושא דוקו ספורט; סיורים מודרכים באזור ועוד.

זו השנה ה-11 של פסטיבל דוקאביב גליל במעלות תרשיחא. הפסטיבל יתקיים במהלך חמישה ימים, בין 9-5 בנובמבר, בכמה מוקדים בעיר: היכל התרבות, המרכז לאמנויות ע"ש אפטר ברר, המדרחוב של תרשיחא וכן במרכז "מארג" בכפר ורדים.

דוקאביב גליל מציג את מיטב הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי והבינלאומי ומעלה לדיון נושאים חברתיים ותרבותיים בוערים ורלוונטיים. לאורך כל ימי הפסטיבל מתקיימים מפגשים בין יוצרים דוקומנטריים ובין קהל הצופים, ההולך וגדל מדי שנה. הפסטיבל, שהפך לחלק בלתי נפרד מלוח השנה של חיי התרבות בגליל, הוא רק חלק מפעילותה של עמותת דוקאביב. מלבד דוקאביב גליל, עורכת העמותה גם את דוקאביב – הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי בתל אביב, דוקאביב נגב בירוחם, קולנוע דוקאביב בסינמטק תל אביב וכן הקרנות של קולנוע דוקומנטרי בכל ימות השנה ביישובים ובערים ברחבי הארץ.

דוקאביב גליל הוא יוזמה והפקה של עמותת דוקאביב בשיתוף עיריית מעלות תרשיחא ובתמיכת משרד התרבות.

בין האירועים הנבחרים בפסטיבל:

· פתיחה חגיגית והקרנת הסרט זוכה פרס חבר השופטים ופרס הקהל בפסטיבל דוקאביב: "היה היה ילד" של אורי לוי

· בכורה של הסרט "מסורבות" (שישודר ביס דוקו) של דוד אופק ומיה ווב, על מסורבות גט המבקשות להשתחרר מכבלי נישואיהן. דרך סיפורים אנושיים ותוך כדי מעקב אחר מאבקה העיקש של עורכת הדין בתיה כהנא דרור בשמרנות של בתי הדין הרבניים, אנו נחשפים לסוגיות אקוטיות בדיני גיטין

· הקרנת הסרט זוכה התחרות הבינלאומית בפסטיבל דוקאביב וזוכה פסטיבל סנדאנס "ארץ הדבש" וטיול בפקיעין בעקבות הדבש עם מורת הדרך איילת בר מאיר

· הקרנת בכורה לסרטו של אלכס גיבני "האזרח חודורקובסקי", על דמותו המורכבת של האוליגרך הרוסי מיכאיל חודורקובסקי

· הקרנת בכורה לסרט "בלתי נתפס", על הסיפור האמיתי מאחורי הסקנדל של הארווי ויינשטיין

· הקרנת בכורה לסרט "טוני מוריסון: חלקיי חיי" על הסופרת זוכת הנובל שהלכה לעולמה באוגוסט השנה

· הקרנת בכורה של הסרט "המערה" של הבמאי הסורי המועמד לאוסקר פראס פאייד ("האיש האחרון בחאלב")

· הקרנת הסרט "מריאן ולאונרד: מילים של אהבה" ולאחריה רונה קינן במופע אקוסטי הכולל מחווה לשירי לאונרד כהן.

· הקרנת חוצות בתרשיחא, של הסרט זוכה הפרסים "נוסעי חצות"

· פתיחת שתי תערוכות והקרנות במרכז לאמנויות ע"ש אפטר ברר - איצ'ה (יצחק) שוורץ: מדבר, והדר גד: ציורים. בפתיחה יוקרן הסרט "המזחים הצפים של כריסטו", ובמהלך הפסטיבל יוקרנו סרטי אמנות נוספים בגלריה

· בכורה חגיגית של סרטי יוצרים מקומיים ממעלות תרשיחא והסביבה: מחזור שמיני ל"כנפיים", סדנת הקולנוע של דוקאביב, קרן גשר והמרכז לאמנויות ע״ש אפטר ברר, בהנחיית היוצרים יעל קיפר ורונן זרצקי

· "לחופש נולדתי", הקרנת סרטי תעודה של אנשים עם מוגבלויות

· יום עיון מקצועי בנושא דוקו ספורט

· יתקיימו הקרנות משותפות לתלמידים יהודים וערבים ממעלות ומתרשיחא

· ערב נעילה: הקרנת הסרט "להאיר את יוסי", שילווה בשירה בציבור משירי יוסי בנאי

גליה בדור, מנכ"לית דוקאביב: "למעלה מעשור שפסטיבל דוקאביב פועל בגליל בשיתוף פעולה עם מעלות תרשיחא. התוכנית השנה מביאה לתושבי הגליל יצירות משמעותיות מהארץ ומהעולם הצוללות אל תרבויות וסיפורים קרובים ורחוקים. אנחנו גאים להציג בכורות ישראליות ובינלאומיות, מפגשים בלתי אמצעיים עם יוצרים, הופעות וסיורים, הקרנות לבני נוער יהודים וערבים, הקרנות סרטים של אנשים עם מוגבלויות ועוד המון תוכן מצוין.

אני שמחה וגאה שהפסטיבל הפך לחלק כה משמעותי בנוף התרבותי של הגליל ואני מקווה ומאחלת עוד שנים רבות של שיתופי פעולה פוריים".

ארקדי פומרנץ, ראש עיריית מעלות תרשיחא: "אנו שמחים לארח בעירנו את פסטיבל דוקאביב, זו השנה ה-11 ברציפות. אני מזמין את שוחרי התרבות וחובבי הקולנוע התיעודי ליהנות מיצירות איכותיות ומהאווירה הייחודית של הפסטיבל, במעלות תרשיחא".

מחירי כרטיסים:

מחיר כרטיס לסרט/ סדנה – 30 ₪

מחיר כרטיס בקנייה באתר – 25 ש"ח

סטודנטים וחיילים – חינם

פרטים נוספים בטל' 04-9573050

ובאתר דוקאביב: docaviv.co.il

honeyland credit Ljubomir Stefanov

היה היה ילד קרדיט אורי לוי

המזחים הצפים של כריסטו - קרדיט Aleks Perkovic

המערה. קרדיט National Geographic

טוני מוריסון. קרדיט צילום Timothy Greenfield-Sanders

להאיר את יוסי. קרדיט צילום נינו הרמן

מסורבות. קרדיט צילום דרור לבנדיגר